Sipariş ettiğim ürünün kargo süresi ne kadardır?

Türkiye içi gönderimde Kargo firmaları ile yapılan gönderimlerde, ortalama teslim süresi 2 iş günüdür. Yurtdışı gönderimlerde kargo süresi 7-25 gündür.Kargoyla ilgili bir sorun yaşanıyorsa bizi arayarak veya , kargo şirketi ile görüşerek sorunu çözebilir.

Kargo ücretini kim ödüyor?

Ürün sayfasında, kargo şirketi ve kargo ücreti başlıklarında mağazanın size sunduğu kargo seçenekleri yer alır.
Not: handknitting.com da 3 tip kargo ücreti bulunmaktadır:

- Alıcı Öder
- Ücretsiz Kargo
- Şartlı Ödeme (Aynı mağazadan alınan ve toplu kargo gönderimi yapılacak ürünlerde, belli bir adet üstüne, Ücretsiz Kargo seçeneği ekleneceğini gösterir.)

\r\n

Kargo firmaları ve kargo ücretleri hakkında önemli bilgiler nelerdir?

Beğendiğiniz ürünü satın almadan önce ürün sayfasında kargo firmasını, kimin ödeyeceğini ve ürünün hangi şehirden gönderileceğini kontrol etmelisiniz. Kargo ücretinin kime ait olduğu, mağaza tarafından ürün sisteme girilirken belirlenmektedir. e-handknitting.com da 3 tip kargo ücreti bulunmaktadır:
- Alıcı Öder
- Ücretsiz Kargo
- Şartlı Ödeme (Aynı mağazadan alınan ve toplu kargo gönderimi yapılacak ürünlerde, belli bir adet üstüne, Ücretsiz Kargo seçeneği ekleneceğini gösterir.)

Ürünü farklı bir isim teslim alabilir mi?
Ürün satın alırken teslimat isminde belirtilen kişi adına, bir yakını kimlik tespiti ile kargodan ürünü teslim alabilir.

Hasar tespit tutanağı nedir ?
Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Hangi durumlarda hasar tespit tutanağı tutulmalı?
Ürünün teslimi sırasında orijinal kutusunda, kargo paketinde veya üründe hasar, darbe, kırık, kusur tespit ettiğiniz durumlarda kargo görevlisine hasar tespit tutanağı tutturabilirsiniz.

Durum tespit tutanağı nedir?
Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

Kargoda ürüne zarar geldiyse sorumluluk kime aittir?
handknitting.com\'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde , taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir.

Böyle bir durumda süreç aşağıdaki gibi işler;
Siparişiniz, kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatın.

\r\n


Hasar Tespit Tutanağı: Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme ve ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Hasar Tespit Tutanağı hazırlanırken kargo görevlisinin tutanağa yazdığı açıklamalara dikkat edin. Örneğin; “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.” gibi bir açıklama, ürünün taşınma sırasında zarar görmediği şeklinde yorumlanır ve değişim talebiniz sırasında sorun yaşamanıza neden olur.
Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlamalarını istemeniz gerekir.

Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte hasarlı ürünü satıcıya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.
Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Kargo ücreti, her ürün için ayrı ayrı uygulanıyor mu?
Ürünlerin sipariş kodu aynı olsa bile ürünleri satın aldığınız mağazalar farklı olabilir. Aynı mağazadan tek seferde alınan birden fazla ürün, tek kargo ile toplu gönderilebilirken farklı mağazalardan alınan ürünler için tek kargo ile gönderim yapılmamaktadır. Satın aldığınız ürünün mağaza tarafından birlikte gönderime uygun olarak belirtilmiş olması gerekmektedir.

Varsayılan kargo adresini nasıl değiştirebilirim?
Hesabım sayfanızdaki Bilgilerim başlığının altında yer alan Teslimat Adresi sekmesini tıklayarak bilgilerinizi görüntüleyip güncelleyebiliyorsunuz. Sisteme en fazla 5 adet teslimat adresi ekleyebilirsiniz.

Satın alınan ürünün yurt dışı teslimatı yapılıyor mu?
handknitting.com\'dan satın aldığınız ürünlerin teslimatı  Türkiye\'de tüm şehirlere ve yurt dışında bazı ülkelere yapılmaktadır. Ülke listesi aşağıdadır.


 

[profiler]
Memory usage: real: 22806528, emalloc: 22684968
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem